Bilgi Bankası

Altın Çilek Zayıflık İçin Yardımcı Oluyor mu?

Altın Çilek gerçekten zayıflatıyor mu?

0 364

Son zamanlarda zayıflamak isteyenler için mucize besin olarak öne sürülen altın çilek hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız sağlayacağı katkıları bilmeniz açısından yardımcı olabilir. Uzmanlara göre altın çilek zayıflama üzerinde etki göstermiyor.

Altın Çilek “Mucizevi” Değil

Altın çilek her ne kadar hızlı kilo verdirici olarak biliniyor olsa da bilimsel olarak böyle bir katkı sunduğu tespit edilebilmiş değil. Bu bakımdan zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisi bulunmuyor. Altın çilek idrar söktürücü etkisi sayesinde vücuttan su atımına destek oluyor.

Ancak vücuttan su atılsa bile bu durumun kilo üzerinde herhangi bir etkisi bulunmuyor. Esasında altın çilek tüketenler de vücuttan su atılmasını yağ atılması olarak görüyorlar.

Altın çilek esasında son yıllarda gözde olsa da hakkında yapılan çalışmalar 1930’lu yıllara kadar dayanıyor ve iştah azaltmada etkisi olduğu görülüyor.

Ancak iştah azaltıcı olmasıyla doğrudan kiloları verdirmeye yarıyor gibi bir izlenim edinilmemesine dikkat çeken uzmanlara göre altın çilek ayrıca kronik ishal sorunu olanlar için de zararlı bir besin değeri taşıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama