Bilgi Bankası

Android Telefonlarda Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Android telefon kullanıcıları için özel fotoğrafları gizleyecek öneriler.

0 299

Android telefonlarda fotoğraf gizleme çeşitli yöntemler ile yapılabilmektedir. Bunun için uygulanacak basit yöntemler ile fotoğraf gizleme işlemlerini pratik ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Android Telefonlarda Fotoğraf Gizleme Yolları

Android telefonlarda fotoğraf gizlemek için birden fazla yol vardır. Fotoğraflarını gizlemek isteyen kullanıcılar ilk olarak uygulamalara yönelmektedir. Fakat bu uygulamaların güvenli olup olmadığından emin olunamaz. Herhangi bir tehlikeyle karşılaşmamak için fotoğraflar şu yollarla gizlenebilir;

İlk olarak bir USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlamak gerekmektedir. Daha sonra fotoğrafların olduğu klasörü bulup klasör adını değiştirmek gerekmektedir. Gizlemek istediğiniz dosyanın adını yeniden adlandır diyerek isminin başına (.) nokta işareti konulmalıdır. Bu işlemden sonra adı değiştirilen klasördeki fotoğraflar gizlenmiş olacaktır.

Android telefonlarda fotoğraf gizlemenin diğer bir yolu ise; telefonu bilgisayara bağlamadan gerçekleştirilebilir. Telefonda dosya yöneticisi uygulaması açılıp fotoğrafların olduğu klasöre gidilir. Daha sonra klasör adının başına yine  (.) nokta koyularak fotoğraflar gizlenecektir.

Android Telefonlarda Gizlenen Fotoğraflar Nasıl Açılır?

Android telefonlarda gizlenen fotoğraflar kullanıcılar tarafından tekrar açılarak görünür hale getirilebilir.  Bunun için ilk olarak telefon bilgisayara bağlanarak değiştirilen klasör ismi yeniden düzeltilmelidir. Bu sayede gizlenen fotoğraflar açılacaktır.

İkinci gizleme işleminden sonra açılmak istenen fotoğraflar için, telefondan ayarlar kısmına gidilerek. “Gizli dosyaları göster” seçeneğine tıklamak yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama