Bilgi Bankası

Android Uygulama Eski Sürüme Nasıl Döner?

Android işletim sisteminde kullandığınız bir uygulamayı eski sürüme çevirmek için yöntemler.

0 325

Telefonlarda yüklü olan uygulamalar için sık sık güncellemeler olmaktadır. Fakat kullanıcılar bazı uygulamaların güncellemelerinden memnun kalmayabiliyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar android uygulamasını eski sürümüne döndürmek istemektedirler.

Fakat bu güncellemeleri Google Play Store ile geri almak mümkün olmamaktadır. Bunun için güvenilir APK sitelerinden uygulamanın eski sürümünü telefona yüklemek gerekmektedir.

APK ile Android Cihazlarda Uygulama Güncellemesi Nasıl Eski Haline Getirilir?

Andorid uygulama eski sürüme getirmek için istenilmeyen uygulama güncellemesini silmek için, Apk ile eski sürümünü yüklemeden önce uygulamayı telefondan kaldırmak gerekmektedir. Bunun için ilk önce telefonun ayarlar kısmına gidip uygulamalar sekmesine tıklamak gerekmektedir.

Buradan güncellemeleri geri alınmak istenen uygulamaya tıklayarak silme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Silme işleminden sonra güvenilir bir APK sitesine gidilerek, istenilen uygulamanın eski sürümünü telefona indirip kurabilirsiniz. Bu sayede uygulama istediğiniz eski sürüme geri dönecektir.

Android Uygulama Eski Sürüme Nasıl Dönmek Telefona Zarar Verir Mi?

Android cihazlarda uygulamayı eski sürüme döndürmek telefona herhangi bir zarar vermez. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalar mevcut. İlk olarak uygulamanın eski sürümünü güvenilir bir APK sitesinden gereklidir.

Bu sayede telefonunuza virüs gibi zararlı yazılımların girmesi ve bilgilerinizin ele geçirilmesi engellenecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama