Bilgi Bankası

Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları için uygulama gizleme yöntemleri.

0 334

Android telefonlarda kimsenin görmesini istemeyeceğiniz, kişisel bilgilerinizin kayıtlı olduğu ya da özel şeylerinizin bulunduğu uygulamalar olabilir. Bu uygulamaları android cihazınızda sizden başkasının görmemesini isteyebilirsiniz.

Bu yüzden android telefonlarda uygulama gizleme nasıl yapılır sorusu sorulabilmektedir.

Telefonda Uygulama Gizleme

Android kullanıcıları telefonlardaki özel ve önemli dosyaları ve uygulamaları gizleyebilmektedir. Ayarlar menüsüne gidip Ekran sekmesine tıkladıktan sonra Ana Ekran seçeneğinden Uygulamaları Gizle bölümünden istedikleri uygulamayı gizleyebilirler.

Her marka telefonda farklılık gösteren bu yöntem android kullanıcıları tarafından kullanabilmektedir. Farklı bir sistemi olan bir telefon kullanıyorsanız nasıl yapılacağı ile ilgili bilgilere internetten ulaşabilirsiniz.

Eğer uygulama gizleme seçeneği olamayan telefon varsa uygulama mağazasından uygulama gizleme için geliştirilmiş uygulamaları indirip kullanabilirler.

İndirilen Uygulama Gizleme Uygulamaları Nasıl Kullanılır?

Telefonda yer alan uygulamaları gizlemek için indirilen uygulamaları kullanmak için ne yapılması gerektiği küçük farklılıklar gösterse de çoğunlukla birbirine benzemektedir.

İlk olarak mağazadan indirilen uygulama kurulur. Kurulumun ardından uygulama çalıştırılır. Daha sonra uygulama içinde gizlemek istenilen uygulama bulunur ve üstüne tıklayarak gizle denir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama