Bilgi Bankası

Android Uygulama Nasıl Silinir?

Android işletim sistemine sahip cihazlarda yüklediğiniz uygulamaları tamamen silmenin yolları.

0 324

Çeşitli durumlarda Android sistemlere yüklenmiş olan uygulamalar kaldırılamamaktadır. Android uygulama silme yöntemleri ile uygulamaları işletim sisteminden kalıcı bir şekilde kaldırmanız mümkün olmaktadır.

Android İşletim Sistemine Sahip Cihazlardan Uygulama Kaldırmak

Android cihazlarda yüklü olan uygulamaları kaldırmak için, istenilen uygulamaya uzun basılarak “kaldır” seçeneğine uygulamayı sürükleyerek android telefonlarda kaldırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Bu yöntem dışında, telefonun ayarlar kısmından kaldırılmak istenen uygulamayı kaldırmak mümkündür. Android cihazın ayarlar kısmına giderek uygulamalar sekmesine tıklamak daha sonra kaldırılmak istenen uygulamayı seçip “yüklemeyi kaldır” demek yeterli olacaktır.

Android Cihaza Yüklü Gelen Uygulamaları Silmek

Android cihaza yüklü olarak gelen uygulamaları silmek ya da kaldırmak mümkün değildir. Özellikle Google uygulamalarını silmek olanaklı değildir. Fakat yüklü olarak gelen uygulamaları devre dışı bırakmak mümkündür. Bu sayede istemediğiniz uygulama cihazınızda çalışmayı durduracaktır.

Uygulamayı devre dışı bırakmak için, android cihazın ayarlar kısmına giderek uygulamalar sekmesine tıklamak daha sonra çalışması istenilmeyen uygulamayı seçip “devre dışı bırak” a tıklamak yeterli olacaktır. Bu sayede uygulama çalışmayı bırakacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama