Bilgi Bankası

Android Uygulama Simgesi Nasıl Değiştirilir?

Android işletim sisteminde kullandığınız uygulamaların simgesini bu şekilde değiştirin!

0 310

Android uygulama simgesi değiştirmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Hoşunuza gitmeyen uygulamaların simgelerini çok basit ve pratik bir şekilde değiştirebilir, uygulamayı yeni simgesi ile kullanabilirsiniz.

Android Uygulama Simgesini Değiştirme Yolları

Android cihazlarına, yeni görünüm vermek isteyen kullanıcılar Google Play Store’da bulunan ücretsiz simge değiştirme uygulamalarından birini seçerek uygulama simgesini tamamen farklı bir hale sokabilirler.  Bunun için Google Play Store’da pek çok seçenek mevcuttur. Kişisel zevkinize göre beğendiğiniz bir uygulamayı indirerek android uygulama simge değiştirme yapabilirsiniz.

Android Uygulama Simgesi Değiştirme Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Google Play Store’dan beğenilen bir uygulamanın indirilip kurulmasından sonra geriye yapılacak tek şey istenilen uygulamanın simgesini değiştirmek olacaktır.  İlk olarak kurulan uygulama açılır ve uygulamanın ana sayfasında android cihazda yüklü olan uygulamalar gözükecektir.

İndirilen uygulamada uygulama simgesinin değiştirilebilecek alternatif simgeleri gözükecektir. Buradan değiştirmek istediğiniz uygulama için yeni bir simge seçebilirsiniz.

Simge seçeneklerinden beğendiğiniz birine tıkladığınız da uygulamaya yeni isim ve simge atayabileceğiniz bir sayfa açılacaktır.

Buradan uygulamanın ismini ve simgesini değiştirip “OK” butonuna bastığınızda ana sayfanızda uygulamanın isminin ve simgesinin değiştiğini göreceksiniz.  Bu tarz uygulamalar yalnızca ana menüde uygulamanın simgesini değiştirme imkanı vermektedir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama