Bilgi Bankası

Android Uygulama Verilerini Silme Nedir, Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip uygulamaları kaldırdıktan sonra verileri nasıl sileriz?

0 302

Android cihaz kullanıcıları uygulama ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaştıklarında uygulama verilerini silme işlemi yapmakta ya da uygulama önbelleğini temizleme işlemi yapmaktadırlar.

Uygulama Önbelleği Nasıl Silinir?

Önbellek, bazı türde verileri kısa süreliğine saklayan cihazın geçici depolama alanı olarak adlandırılabilir. Bu sayede veri kullanım miktarı azalmakta ve cihazın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Ara ara uygulama ön belleğinin temizlenmesi telefon performansını arttıracaktır.

Uygulama önbelleğini silmek için; ayarlar menüsüne gidin daha sonra uygulamalar sekmesine tıklayın ve istediğiniz uygulamanın üstüne tıklayarak önbellek temizle işlemini seçiniz. Bu işlem yalnızca seçtiğiniz uygulama için geçerli olacaktır. Tüm uygulamalarda önbellek temizleme işlemi yapmak istiyorsanız; ayarlar > depolama > önbelleği temizle işlemini yapmak gerekmektedir.

Uygulama Verileri Nasıl Silinir?

Uygulama verilerini silmek o uygulamayı yüklediğiniz ilk ana götürür. Bir nevi telefon sıfırlama ile aynı işlem gibidir.  Örneğin bir oturum açma uygulaması ise bu işlemden sonra kullanıcı adı parola gibi bilgiler sıfırlanır ve tekrar girilmesi istenir ya da bir oyun uygulaması ise oyununuzun seviyesi de aynı şekilde sıfırlanır. Bu yüzden önbellek temizleme ve uygulama verilerini silme işlemi tamamen farklı işlemlerdir.

Uygulama verilerini silmek için; ayarlar menüsünden uygulamalar sekmesine gidilir ve verileri silinmek istenen uygulamaya tıklanır ve verileri sil işlemi yapılır. Ama bu işlemde yalnızca tek bir uygulama için geçerli olacaktır. Tüm uygulamaların verilerini silmek için; ayarlar > depolama > verileri sil işlemi yapılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama