Bilgi Bankası

Bayatlayan Kahveleri Değerlendirme Yöntemleri

0 311

Bayatlayan kahveleri değerlendirme yöntemleri kahveyi atmak yerine farklı alanlarda kullanmanıza olanak tanıyor. Evde bulunan kahveniz bir süre sonra bayatlayacak ve bu yüzden tadını kaybedecektir. Bu kahveyi atmak yerine farklı alanlarda pratik şekilde kullanabilirsiniz.

Kahveyi Kullanma Yöntemleri

Kahveyi kullanma yöntemleri arasında cildiniz için harika bir peeling yapımı geliyor. Kahveyi bal ile karıştırın ve vücudunuza peeling olarak uygulayın. Özellikle siyah noktaları gidermek ve şişkinliklere iyi gelmesi açısından bu karışım etkili olacaktır. Cilde verdiği parlaklık sayesinde de cildiniz daha güzel bir görünüme kavuşmuş olur.

Bayatlayan kahveyi saç şampuanı için de kullanabilirsiniz. Banyo esnasında şampuan öncesinde saçlarınızı ıslatın ve dip kısımlarına kahve sürün. Bunu 5 dakika süreler boyunca sürdürün ve saç diplerinize masaj yapmayı sürdürün. Ortalama 10 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız özel bir parlaklık kazanacaktır.

Bayatlayan kahveyi çiçek ya da bitkilerinize besin vermek için de kullanabilirsiniz. Gübre yerine geçecek olan kahve bitkilerin ihtiyaç duydukları takviyeleri almalarına yardımcı olacak ve daha sağlıklı bir gelişim göstermelerini sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama