Bilgi Bankası

Boş Şişeleri Atmayın, Süs Objesi Yapın

0 326

Boş şişeleri değerlendirmek onları atmak yerine eviniz ya da ofisiniz için özel dekor eşyaları yapmanıza olanak tanıyor. Basit yöntemler ile şişelerde yapacağınız değişiklikler ortama çok daha güzel bir görünüm katacaktır.

Boş Şişeleri Değerlendirme Yöntemi

Boş şişelerden vitray yapabilirsiniz. Bu sayede hem şişeler değerlendirilmiş olacak hem de ortama daha güzel bir görünüm katabileceksiniz. Bunun için öncelikle sıvı cam boyası, cam işaretleme kalemi, renksiz saydam şişe ve bir kürdana ihtiyacınız bulunuyor.

Öncelikle şişelerin üzerine işaretleme kalemi ile ne çizmek istiyorsanız bunu çizin. Genelde şişenin boyutunu kapsayacak çiçek ya da benzeri desenler daha iyi bir görünüm verirler. Daha sonra sıvı cam boyası ile yaptığınız çizimin içini boyamaya başlayın.

Kenar kısımlarının taşmaması için bu boyamayı kürdan yardımı ile yapmaya özen gösterin. Bir rengin üzerine başka renk koyacaksanız rengin kuruması için 2 ya da 3 saat bekleyin. Daha sonra ise diğer renklere geçin. Tamamladıktan sonra şişeler artık güzel bir görünüme kavuştukları gibi aynı zamanda ev ya da ofis için de şık bir dekor özelliği taşıyacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama