Bilgi Bankası

Chiliz Nedir? Taraftar Token

0 6

Kripto paraların sahip olduğu özellikler, farklı avantajları da beraberinde getiriyor. İşte bu durum, kripto varlıkların farklı alanlara yönelik projelerde yer almasını sağlıyor. Chiliz de bu açından değerlendirilmelidir. Peki, Chiliz nedir? Ne işe yarar?

Chiliz Nedir?

Chiliz, Ethereum üzerine inşa edilmiş ve bu ağda yer alan bir tokendır. Ayrıca socios.com sitesinin dijital para birimidir. Genel özelliklerine bakıldığında taraftar token olduğu da açık bir şekilde ifade edilebilir.

Taraftar token, spor kulüpleri ile taraftarları arasındaki etkileşimi arttırma hedefine sahip kripto para birimleridir. Taraftarlar, tokenlar sayesinde kulüpte alınan bazı kararlarda rol sahibi olurlar. Tokenlar, hem kulüplere destek olunmasını sağlar, hem de taraftarların beklentilerinin karşılanmasında kullanılır.

CHZ coin nedir sorusu, Chiliz’in sadece bir para birimi olmadığını net olarak ortaya koyuyor. Chiliz, aslında bir ağdır ve bu ağda farklı fan tokenları yer alır. Ağın yerel tokenı ise sizin de tahmin edebileceğiniz gibi CHZ’dir.

CHZ coin denildiği zaman hemen herkesin aklına direkt olarak futbol takımları geliyor. Evet, bu ağın birçok futbol takımı ile anlaşması var. Ancak sadece futbolu ilgilendiren bir ağ olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olur. Futbol haricindeki diğer spor dallarında yer alan kulüplere yönelik de anlaşma çalışmaları olduğu biliniyor. Hatta e-spor kulüpleri ile dahi anlaşmalar yapmak için görüşmeler yürütülüyor. Böylece ağın tüm spor dallarının merkezi olması hedefleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama