Bilgi Bankası

Daha Sağlıklı Saç Kurutma Yöntemleri

Saç Kurutmak da önemlidir. İşte Saç Kurutma önerileri.

0 624

Yıkama sonrasında saçların hem güzellik kazanması hem de sağlıklı bir yapıda olmaları için doğru şekilde saç kurutma yapmak önem taşıyor. Özellikle saç yapısına göre de etki gösteren saç kurutmak için belirli yöntemlere dikkat ederek daha etkileyici görünümler elde edebilirsiniz.

Saç Kurutma Yöntemleri

Daha iyi saç kurutma yapmak için eğer çabuk elektriklenen ve zor açılan bir saç yapısına sahipseniz bu durumda saç kremi kullanmanız tavsiye edilir. Saç kremi kullanmak saçlarınızın çok daha kolay şekilde açılmasına yardımcı olur ayrıca saçın ihtiyaç duyduğu nemin de tutulmasına yardımcı olur.

Saçlarınızı tam olarak kurutmadan yani nemini almadan saçlarınıza fırça sürmemeye de dikkat etmelisiniz. Yeterince nemi alınmış saçları ise geniş dişli tarak ile taramaya dikkat gösterin.

Banyo sonrasında hemen saç kurutma makinesi kullanmak yerine önce havlu ile saçlarınızı sarın ve nemini bu şekilde alın. Havlunun çekeceği nem saçlarınızın daha sonra daha iyi şekilde kurumasına yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı kurutma esnasında kurutma makinesinin en yüksek ısı derecesinde değil, en düşük seviyesinde olmasını seçmeniz de elektriklenmenin önüne geçecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama