Bilgi Bankası

Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?

Doğru Parfümü seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

0 552

Doğru parfüm seçme yöntemi sayesinde istediğiniz etkileyici parfüm kokusuna çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çok çeşitli parfüm kokuları olduğu için cilt yapınıza en uygun olan parfümü seçmek için dikkat etmelisiniz.

Doğru Parfüm Seçme Yöntemi

Doğru parfüm seçmek için ilk önemli nokta cilt yapısına uygun parfüm tercihinde bulunmaktadır. Genelde parfümün kokusu çabuk bir şekilde kayboluyorsa bu durum tenin onaylamadığı parfüm anlamına gelir.

İyi bir parfüm gün boyunca kokusunu hissettirmelidir. Eğer parfüm kısa süreler içerisinde kayboluyorsa ya da ucuz parfüm kullanılıyor ya da ten bu kokuyu kabul etmiyor demektir. Bu yüzden ten uyumuna parfümü almadan önce sol ya da sağ bileğe parfümden sıkarak, bir süre bekleyerek karar vermek gerekecektir.

Aynı zamanda besinler de parfümün kokusunu belirler. Örneğin baharatlı gıdalar çok tüketiliyorsa ter baharatları içereceği için parfümün kokusunu da azaltacaktır. Ayrıca iyi bir parfüm her zaman yumuşak tonlara sahip olmalıdır.

Ağır, baskın ya da doğrudan dikkat çeken parfümleri kullanmaktan kaçınmanız daha iyi bir parfüm seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama