Bilgi Bankası

Erkekler için Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır?

Erkekler için önerilerin diyet listeleri hangileridir? İşte erkeklere uygun diyetler.

0 314

Erkekler için diyet listesi farklılık taşır. Erkekler ve kadınlar vücut yapısı olarak birbirinden farklıdır. Erkeklerde kas kütlesi fazlayken kadınlarda yağ kütlesi daha fazladır. Bu yüzden erkekler için hazırlanan diyet listeleri kadınlara hazırlanan listelerden farklı olmalıdır.

Erkekler Nasıl Zayıflar?

Erkekler nasıl zayıflar sorusuna kadınlardan farklı bir cevap vermek doğru olmayacaktır. Kadın olsun erkek olsun kilo vermek için aynı yöntemleri yapmaları gerekmektedir. Burada yalnızca kadının kütlesi ile erkeğin kütlesi farklı olduğu için zayıflama konusunda birkaç noktada ayrılacaklardır.

Çünkü erkelerin kalori ihtiyaçları ile kadınların kalori ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Fakat zayıflamak için kadınlarda olduğu gibi kaloriyi azaltıp hareketi arttırması gerekecektir.

Erkekler İçin Diyet Listesi

Erkeklerin diyet listelerinde daha çok göbek bölgesi için ürünlerin yer alması dışında kadınların uyguladıkları listelerden çok fazla farkı yoktur.

Göbek yağı eritecek, bir diyet programında; tahıllar, meyveler, sebzeler gibi sağlıklı karbonhidratların diyet listesinde muhakkak bulunması gerekiyor. Deniz ürünleri, kümes hayvanları ve yağsız kırmızı et gibi ürünler listenin başında yer almaktadır.

Sağlıklı kilo kaybı yaşamak isteyen erkeklerin, doyurucu, enerji verici ve kaliteli besinlerle beslenerek, sporlarını yapmaları gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama