Bilgi Bankası

Göz Morarması Neden Olur, Nasıl Geçer?

Göz Morarması nedir ve neden meydana gelir, nasıl geçer?

0 343

Göz morarması bazı sebeplerden ötürü görülebilmektedir. Sağlık açısından bir zararı olması da özellikle görünüm açısından kötü bir görünüm oluşturduğu için göz morarması geçirme yöntemleri ile bu tür etkilerden kurtulabilirsiniz.

Göz Morarması Neden Olur, Nasıl Geçer?

Göz morarması çeşitli nedenlerden oluşabilir. Genelde ise bir darbe ya da travma sonrasında oluşur. Ancak yorgunluk, uykusuzluk ya da kötü beslenme gibi durumlar da göz altlarında morarmalara neden olabilir. Göz morarması ayrıca beraberinde kızarıklığı da getirir ve bu kızarıklığı gidermek için göze yulaf ezmesi, patates, salatalık maskesi gibi kürler uygulanabilir.

Göz morarması tedavisi için ise en etkili yöntem sıcak masajdır. Sıcak masaj morlukların geçmesine yardımcı olacaktır. Sıcak bir bez ile göze kompres yaparak uygulayabilirsiniz. Ayrıca bol miktarlarda C vitamini tüketmek de yine morlukların geçmesi için yardımcı olacaktır. C vitamini kolajen üretimini desteklediği için cildin beslenmesine ve yenilenmesine neden olur.

Bunun yanında göz morluğuna çay poşeti de iyi gelebilir. Çay poşetini sıcak suda bekletip daha sonra soğuyunca göz kapağınız üzerine uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama