Bilgi Bankası

IU Kore Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

IU Kore Diyeti nedir ve nasıl yapılır? IU Kore Diyeti ile kilo vermek mümkün mü? İşte detaylar.

0 358

Güney Kore’de zayıflık güzellik ve zarafetin bir göstergesi halindedir. Güney Kore’de popüler kültürün etkisi ile ortaya çıkan IU Kore diyeti hızla tüm dünyada etkin olmaya başlamıştır. Zayıflamak isteyen herkes bu diyetin içeriğini araştırmaya başlamıştır.

IU Diyeti Yemek Listesi

Katı bir diyet olan IU Kore diyeti, günde 1 kiloya kadar vermeye çalışanların tercih ettiği bir beslenme şeklidir. IU diyet yemek listesinde, çok fazla besin ögesi yer almamaktadır. Elma, tatlı patates ve protein içeceğinden oluşan listesi mevcuttur.

IU Kore Diyet listesi kahvaltıda bir adet elma, öğle yemeğinde fırınlanmış tatlı patates, akşam yemeğinde ise protein içeceği tüketmektir. Bu diyet listesi ile günlük 237 kalori alınmaktadır.

IU Kore Diyeti Zararlı Mıdır?

Çok düşük kaloriler ile beslenmeyi içeren IU Kore diyeti yapmak yetişkin birinin kalori ihtiyacını karşılamamaktadır. Buda akıllara bu diyetin zararlı olup olmadığını getirmektedir.

Sağlıklı bir yetişkin kadının bir günde alması gereken kalori miktarı 2000 kaloridir. IU Kore diyeti ile bu oranın yalnızca onda biri alınabilmektedir yalnızca bu nedenle bile bu diyetin zararlı olduğunu söylemek mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama