Bilgi Bankası

Keten Tohumu Nedir? Zayıflamaya Yardımcı Olur Mu?

Keten Tohumu nedir? Keten Tohumu ile zayıflamak mümkün mü? İşte detaylar!

0 313

Keten tohumu, ketengiller familyasının keten cinsinsin en çok bilinen türüdür.  Mısır ve Asya ülkelerinde çok eskiden beri yetiştirilen faydalı bir bitki türüdür.

Keten tohumu, sağlıklı yağlar, lifler ve antioksidanlar içerdiği için oldukça faydalı bir bitki türüdür.  Pek çok faydası bulunan keten tohumunun zayıflamaya yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Keten Tohumu Tüketilerek Zayıflanır Mı?

Keten tohumu zayıflamak için idealdir çünkü içerisinde çok fazla omega-3 yağ asitleri bulunduran bir bitki türüdür. Omega-3 yağ asitleri yağ yakarak zayıflamaya yardımcı olmaktadırlar. Bu yüzden keten tohumu tüketmek zayıflama yöntemlerinin başında gelmektedir.

Keten tohumu, göbek yağlarını engelleyerek bölgesel olarak kilo almanın da önüne geçmektedir. Kan dolaşımında ki artmış LDL, diyabet, metabolizma sorunlarına ve obeziteye yol açmaktadır. Her gün düzenli yenilen keten tohumu sayesinde LDL değeri düşmektedir.

Bu yüzden günlük keten tohumu tüketilerek zayıflamak mümkündür.

Keten Tohumu Nasıl Tüketilir?

Keten tohumunu bütün bir şekilde yemek istenilen etkinin görülmesini engelleyecektir. Bu yüzden keten tohumunu tüketmek için kahve öğütücüler ya da havan yardımıyla öğüterek yemek çok daha etkili olacaktır.

Günde iki defa tüketilen keten tohumu sağlık açısından ve kilo verme açısından oldukça faydalıdır. Bir kase yoğurdun üzerine iki kaşık öğütülmüş keten tohumu ekleyerek tüketmek hem yeme açısından kolay olacaktır hem de sindirim sistemini destekleyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama