Bilgi Bankası

Kıl Dönmesi Nedir, Tedavisi Nedir?

Kıl Dönmesi rahatsızlığı ile ilgili tüm bilgiler.

0 300

Kıl dönmesi sırt bölgesindeki dökülen kılların iki kalçanın birleştiği noktada birikmesi ile başlayan ve daha sonra vücudun farklı bölgelerinde görülebilen bir rahatsızlıktır. Ağrı yaratması sebebiyle tedavi edilmesi gerekmektedir.

Kıl Dönmesi Tedavisi Nedir?

İki kalçanın birleştiği bölgede biriken kıllar daha sonra hareketlere ve oturup kalkmaya bağlı olarak bölgedeki ciltten içeriye girerler ve deri altı bölgesinde de kıl keseceği oluşur. Bu durum ise kıl dönmesi olarak tarif edilir. Kıl dönmesinin oluşumunda vücudun çok kıllı olması ve ayrıca dar pantolonlar giymek de etkili olmaktadır.

Kıl dönmesi söz konusu oluşumun meydana geldiği bölgede ağrı ile kendisini gösterir. Bir tür iğne batıyor gibi hissi yaratan ağrının mutlaka doktora gösterilmesi gerekmektedir. Kıl dönmesi tedavisi yapılmadığı durumlarda ağrı şiddeti artacak ve günlük yaşamı etkileyecek bir duruma gelecektir.

Kıl dönmesi özellikle tedavi edilmediğinde dokunun büyümesine neden olacağı için cilt kanserini de tetikleyebilmektedir. Tüm bu durumlar yüzünden kıl dönmesi için hemen doktora başvuru yapılmalı ve basit operasyonlar ile söz konusu bölgeden kıl temizlenmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama