Bilgi Bankası

Köpeğinizle Bir Bağ Kurmanın 5 Yolu

Köpeğinize daha da yakın olmanın yollarını mı arıyorsunuz? Köpeğinizle bağ kurmanın 5 yolunu bir araya getirdik.

0 26

Evcil hayvanlarımızı sevip onları önemli aile üyeleri olarak görsek de, birbirimize olan bağlılığımız aşağı yukarı işlemsel midir – onların geçim için bize ihtiyaçları var ve bizim onlara rahatlık için ihtiyacımız var – ve bu şekilde birlikte mutlu bir şekilde var mıyız? Yoksa daha fazlası mı? İşte bir soru. Sadece yaşam alanını paylaşmak yerine köpeğinizle gerçekten bağ kurmanın bir yolunu bulabilseydiniz, ilgilenir miydiniz?

Tabii ki yapardın. İşte bu yüzden köpeğinizle nasıl daha güçlü bir bağlantı kurabileceğinize dair bu 5 kolay adımı paylaşıyoruz.

Güven oluşturmak

Güven, köpeğiniz için rahat bir öngörülebilirlik düzeyi yaratır. En çok ihtiyacı olduğu zaman – yemek, yürüyüş veya stresli bir dönemde rahatlık – geleceğinize güvenebileceğini biliyor. Ancak, faaliyetler bu yerleşik normların dışına çıktığında sarsılmayan kapsamlı bir güven düzeyi de olmalıdır. Köpeğinizle olan güvenini ve bağını kazanmanın en iyi yolu her zaman adil olmak ve dalga geçmemektir. Eğer yoksa bir ikramınız varmış gibi davranmayın. Veterinere giderken, köpek parkına bir gezi için tasmasını takması için onu kandırmayın. Onu mutlu bir şekilde heyecanlandıran vızıltı sözlerini biliyorsun – onları kötüye kullanma.

Ödüle Dayalı Eğitimi Kullanın

Tüm köpekler hayatlarının bir noktasında eğitime ihtiyaç duyar. İster temel komutları öğrenmek, ister sosyalleşmeye yardımcı olmak, isterse yaramaz alışkanlıkların azaltılmasına yardımcı olmak olsun, köpeğinize yeni davranışlar öğretmek hayatın bir parçasıdır. Ve bu büyüme döneminde, komutlara nasıl yanıt vereceğinden fazlasını öğreniyor. Beklentilerinizi tahmin etmek için çok çalışırken, yanlış yaptığında ne kadar iyi tepki verdiğinizi de not alıyor. Korku ortamı yaratmayın. İyi günlerini övmek ve kabul etmek için ödüle dayalı eğitimi kullanarak köpeğinizle bir bağ kurun ve o kadar da iyi olmayan günlerde azarlamayı ve cezalandırmayı unutun.

Benzer İçeriklere Gözat

Beklentileri Belirle

“İyi çocuk” sözleriyle heyecanlanmayan pek köpek yoktur. Yaptığı bir numarayı veya üstesinden geldiği yaramaz bir davranışı tanımak için olsun, köpekler sadece sözlü övgüleri sever ve ona iyi bir iş çıkardığını söyleyen ödüller verir. Bu, sıkı ve birbirine bağlı bir ekip olarak çalıştığınız anlamına geliyor ve o bunu seviyor. Bu nedenle, tutarlı kurallar belirleyerek ve kendisinden ne istendiğini bilmesini sağlayan beklentiler belirleyerek evcil hayvanınızı başarıya hazırlayın. Bunları ulaşılabilir ve yaşına, cinsine ve sağlığına uygun hale getirin, ancak bunların ne olduğunu bildiğinden ve bunları her teslim ettiğinde birlikte kutladığınızdan emin olun.

Fiziksel Sevgi

Bu bariz görünse de, bunu her zaman evcil hayvanımız için anlamlı bir şekilde sunmuyoruz. Ona yumuşak yataklar veya gıcırtılı oyuncaklar sağlamak ve arka bahçede avlanma oyunları oynamak veya köpek parkında tasmasız koşular yapmak, evcil hayvan sevgimizi gösteriyormuşuz gibi gelebilir, ancak gerçekte, biz sadece onları önemsiyoruz. Sevgi, fiziksel temas şeklinde gelir – kanepeye kıvrılmak, karnını ovmak, başını okşamak veya onu fırçalarken etkileşime girmenizi sağlayan tımar seansları. Evcil hayvanınızla bire bir iletişim kurmak, bir bağlantı kurmanın ve kalıcı bir bağ geliştirmenin ideal bir yoludur.

Sınırlarını Anlayın

Köpeğinizin sınırlarına saygı gösterin. Korku temelli (fırtınalar ve havai fişekler gibi), kişisel hoşlanmamalara (köpeklerim fırçalanmaktan nefret eder) veya onunla birlikte çalışmanız gereken yabancılara karşı güvensizlik olsun, çözümü acele etmeyin. İlk adım basitçe tetikleyiciyi tanımak iken, sonraki adım bunun üstesinden gelmek için bir eylem planı geliştirmektir. Evcil hayvanınız tırnaklarını kesmenize veya popüler olmayan ancak gerekli başka bir görevi gerçekleştirmenize izin veriyorsa, ödüller verin. Stresi hafifletmeye veya duyarsızlaştırma uygulamalarını araştırmaya yardımcı olabilecek Thunder-shirt’lere göz atın. Ancak evcil hayvanınızı bir yüzleşmeye zorlamak, sadece o kadar çok çalıştığınız bağı koparacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama