Bilgi Bankası

Köpek Maması Seçiminin Sağlığa Etkisi

0 10

Köpeklerin sağlıkları, farklı unsurlara bağlıdır. Barınma, beslenme, yaşanılan ortam ve benzeri unsurlar sağlık açısından büyük bir önem taşıyor. Ancak bunlar arasında olan beslenmenin çok farklı bir yeri var. Eğer doğru ve kaliteli köpek maması tercih edilirse, sağlık konusunda önemli bir yol alınmış olur. Tersi durumda ise köpeklerin sağlıkları ciddi anlamda riske edilmiş olur. Böylesine bir durum yaşamamak için dikkatli olunması gerekiyor.

Doğru Köpek Maması ile Sağlıklı Köpekler

Köpek mamalarının sağlığa olan etkisi herkes tarafından bilinen bir durumdur. Aslında beslenmenin her canlının sağlığı açısından önemli olduğu söylenebilir. Köpeklerin tüketmiş olduğu mamaların sağlıklı ve kaliteli olması, onların bağışıklık sisteminin güçlenmesine neden olur. Doğru mamalar, kandaki beyaz kan hücrelerinin sayısını belirgin şekilde arttırır. Böylece köpeklerinizin hastalanma riskleri önemli ölçüde azalır. Bir diğer husus ise köpeklerin besin ihtiyaçlarının tam karşılanması ile ilgilidir.

Kaliteli mamalar, besin ihtiyaçlarını karşılayacak özelliğe sahiptir. Protein oranı yüksek olan bu mamalar, vitamin ve mineral bakımından da zengindir. Dolayısıyla kaliteli ve güvenilir markaların mamaları tercih edilmelidir. ND köpek maması, kalitesi ile dikkat çeken markalardan biridir ve günümüzde yoğun olarak tercih ediliyor.

ND tarafından üretilen mamaların içerisinde etin haricinde bitkisel ürünler de yer alabiliyor. Kavun, balkabağı ve yaban mersini gibi bitkiler sayesinde besin değeri yükselen mamaların aromalarına da katkı verilmiş oluyor. Böylece farklı tatları arayan can dostlarımızın bu beklentileri karşılanmış oluyor.

Mama seçimi yapmadan önce köpeğinizin özelliklerini bilmeniz gerekiyor. Pet shop üzerinden almış olduğunuz can dostunuzun ırkını, yaşını, kilosunu ve diğer özelliklerini bilerek mama seçimi yapmanız önemlidir. Böylece köpeğinizin ihtiyaçlarını tam ve etkili olarak karşılama fırsatı yakalarsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.