Bilgi Bankası

Mandalina ve Portakal Kabuklarını Atmayın!

Mandalina ve Portakal Kabuklarını Atmayın, Sağlığınız İçin Kullanın

0 404

Mandalina ve portakal özellikle C vitamini açısından çok yararlı meyveler olmalarına karşılık mandalina ve portakal kabukları da vücut üzerinde çok yararlı oluyorlar. Basit yöntemler ile bu meyvelerin kabuklarını kurutarak tüketebilirsiniz.

Mandalina ve Portakal Kabuklarını Kurutun

Mandalina ve portakal kabuklarının yararları vücut açısından çok çeşitli özellikler gösteriyor. Kabukları oda sıcaklığında kuruttuktan sonra bu kabukları yiyebilir ya da kaynar su içinde demleyerek çay olarak tüketebilirsiniz.

Kabukların özellikle vücutta serbest radikaller üzerinde etkisi bulunuyor. Vitamin ve antioksidan açısından yararlı olan kabuklar bu sayede sağlığınızı korumaya yardımcı oluyor.

Aynı zamanda lif açısından zengin oldukları için hem uzun süre tokluk hissi yaratarak diyet yapanlar için ideal bir kullanım sunuyorlar, hem de kolesterol ve kan şekeri seviyelerinin düşürülmesinde ve dengelenmesinde etki gösteriyorlar.

Aynı zamanda vücudun yaşlanması üzerinde de etkili olacak daha canlı bir cilde sahip olmanız için etkili oluyorlar. Kurutulmuş kabukları bahsedilen yöntemler dışında meyve salatalarına, tatlılara ya da kek gibi hamur işlerine ekleyerek de değerlendirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama