Bilgi Bankası

Sararmış Pimapenler Nasıl Beyazlatılır?

Pimapen nasıl temizlenir? Pimapen temizlemenin püf noktaları...

0 440

Pimapenler, günümüzde konut ve iş yerleri için vazgeçilmez seçenekler arasında yer almaya başladı. Hem dışarıdan gelecek olan gürültüyü kesmesi, hem de soğuğu engellemek için milyonlarca kişinin tercihi oldu. Ev ve ofislerde kullanılmakta olan pimapenler, gerek hava koşulları, gerek güneş, gerekse de farklı nedenlerden dolayı zamanla sararmaktadır. Çok basit bir şekilde sararan pimapenleri ise aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek beyazlatabilirsiniz.

Sararmış Pimapen Beyazlatma Yöntemleri

Sararmış pimapenlerinizi ilk gün ki görünümüne kavuşturmak isteyenler için altın değerinde öneriler…

1- Bulaşık Deterjanı ile Pimapen Temizlemek

Öncelikle temiz ve kuru bir beze bulaşık deterjanı sürün ve ardından su yardımı ile iyice köpürtün. Köpürttüğünüz bez ile pimapenleri silin ve ardından temiz bez yardımı ile silerek durulam işlemini gerçekleştirin. Eğer halen pimapende sarı lekeler kaldı ise cam sil yardımı ile tekrar temizleyebilirsiniz. 

2- Beyaz Sirke ile Pimapen Temizlemek

Pimapen temizliği için diğer tercih edilecek ürünlerden biri de evlerin vazgeçilmezi ve çok amaçlı ürünü olan beyaz sirke. İnatçı lekeler için ev hanımlarının vazgeçilmezi olan beyaz sirke ile 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde pimapenleri beyazlatabilirsiniz. 

3- Karbonat ve Limon ile Pimapen Temizlemek

Temizlik konusunda beyazlatıcı gücü en yüksek olan karışım şüphesiz ki karbonat ve limon. Bu iki ürünü karıştırarak oluşturacağınız bir kova su ile pimapenlerinizdeki sarı lekelerden kurtulabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama