Bilgi Bankası

Vücudun Su Tutmasını Engelleyecek Yöntemler

Vücudun Su Tutmasını Engelleyecek Yöntemler nelerdir? İşte bilgiler

0 669

Vücudun su tutmasını engelleyecek yöntemler karın, bacak ve vücudun başka bölgelerinde oluşmuş şişkinlikleri gidermek için yardımcı olacaktır. Bu yöntem sayesinde formunuzu daha iyi bir şekilde görünür hale getirebilirsiniz.

Su Tutmayı Engelleyecek Yöntemler

Vücutta su tutması olarak bilinen durum dolaşım sistemi kapsamında vücutta dolaşan sıvıların damar dışına çıkması ve doku ya da cilt aralarındaki boşluklarda birikmesine neden olan, ödem olarak kendisini gösteren durum.

Bu durum kötü bir görünüm yaratığı için su tutmasından kurtulmak için belirli yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bu yöntemler arasında ilki sodyum tüketiminden kaçınmak geliyor. Vücutta ödem oluşmasına sodyum büyük etki ediyor. Bu yüzden tuz kullanımını azaltmak gerekiyor. Sadece doğrudan tuzu değil, yüksek tuz içerecek yemek ya da turşu gibi gıdalardan da uzak durmalısınız.

Bir diğer önemli nokta da B6 vitamini tüketmeyi arttırmalısınız. B6 vitamin takviyesi ağrı ve ödem gibi sorunları önlemek açısından oldukça başarılıdır.

Aynı zamanda metabolizmanın bağışıklığının güçlenmesi için de B6 takviyesi yararlı olacaktır. Ödem oluşumunu engellemek için ayrıca potasyum yönünden zengin gıdalara da öncelik verebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama