Bilgi Bankası

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

0 295

Dünya üzerinde en çok tercih edilen doğum kontrol yöntemi, doğum kontrol haplarıdır. Hamile kalma riskini %99 oranında engelleyen doğum kontrol hapları arasında ise belki de en çok tercih edilen marka Yasmin’dir.

 

Avrupa’da oldukça yaygın olarak tercih edilen Yasmin doğum kontrol hapları, günlük ve düzenli kullanımda, siz istemedikçe hamile kalmanıza engel olur.

 

Türkiye’de de bayanların en çok tercih ettiği doğum kontrol hapı olan Yasmin, özellikle gelişmiş ülkeler tarafından tercih edilen ve oldukça yaygın bir kullanımı olan bir ilaçtır demek mümkün.

 

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

 

Bu hapı her gün düzenli olarak aynı saatte almanız oldukça önemli. Ayrıca hamilelik riskini en aza indirmek için 21 gün süreyle kullanmanız tavsiye edilmektedir. İlacı kullanmak için, adet döneminizi bekleyebilirsiniz.

 

Adet döneminin ilk günü ve ikinci günü kullanmaya başlayacağınız Yasmin doğum kontrol hapı, 21 tabletten oluşmaktadır. Yan etkilerine gelince, rahimde leke oluşumu ve kan damarlarında pıhtılaşma gibi, az da olsa görülen yan etkileri bulunmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Sorgulama